Badanie Gleby

Pobieramy próby glebowe automatem w celu określenia zasobności. Raster pomiarowy do 4ha ( 15nakłuć, 0-30cm/próba zbiorcza).

Pobieranie próbek gleby do badań

Pobieranie próbek gleby do analizy odbywa się po zbiorze plonów i przed każdym nawożeniem, przy optymalnej wilgotności gleby. Próbka jest pobierana na głębokość ukorzeniania roślin, dla upraw polowych 0-30 cm, dla upraw trwałych (sady i winnice) 0-30 cm i 30-60 cm. W analizie podaje się średnią próbkę, którą otrzymuje się przez zmieszanie wszystkich pojedynczych próbek z miejsc równomiernie rozmieszczonych na całej powierzchni. Na każdą z prób składa się 12-15 nakłuć ( w zależności od ciężkości gleby), co gwarantuje reprezentatywność próby.

Istnieje kilka sposobów pobierania próbek: sieć (a), schemat Z (b), po przekątnej (c), w uprawach stałych (d)

 

PODSTAWOWE BADANIA GLEBY ( pH, P, K, Mg ).

PH GLEBY w produkcji roślin uprawnych jest jednym z głównych i najważniejszych czynników, decydującym o jakości i wysokości uzyskiwanego plonu. Każda roślina uprawna najlepiej rośnie i plonuje w optymalnym dla siebie pH.

Pola na których pH gleby jest nieodpowiednie, wymagają intensywnego nawożenia wapnem. Przy optymalnym odczynie pH wapnowanie może zostać ograniczone. Jeśli ph gleby jest wyższe od poziomu optymalnego, to wapnowanie jest zbędne i może mieć skutek negatywny, tzw. przewapnowanie.

Pobieranie próbek gleby

Interesuje Cię optymalizacja uprawy? Chciałbyś rozpocząć współpracę ze specjalistami w dziedzinie pobierania próbek glebowych? Dobrze trafiłeś! W Agroziem oferujemy kompleksowe oraz dokładne pobieranie próbek do badań, których wyniki pozwolą Ci wprowadzić ewentualne zmiany w procesie uprawy roślin. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w branży, czego efektem jest stworzenie kompletnego systemu usług na najwyższym poziomie. Przekonaj się sam!

Agroziem – fachowe pobieranie prób glebowych

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak kluczowe w dzisiejszym rolnictwie jest ciągłe szukanie innowacji. To właśnie one umożliwiają realne zmiany, do których dochodzi w oparciu o zestawione ze sobą wyniki wielu badań. W Agroziem oferujemy profesjonalne pobieranie próbek gleby, dzięki którym będziesz miał możliwość skorygowania stosowanych przez Ciebie nawozów, ale nie tylko. Zaufaj naszemu doświadczeniu w rolnictwie precyzyjnym już dziś!

Czemu służy pobieranie prób gleby?

Proponowane przez nas usługi uzyskiwania próbek glebowych oraz kolejno przekazywanie ich do laboratoriów i otrzymywanie wyników to bez wątpienia jeden z kluczowych filarów rolnictwa precyzyjnego. Zbadanie aktualnej zasobności gleby w związki mineralne – które są niezbędne dla prawidłowego wzrostu roślin – pozwoli Ci dostosować nawożenie do obecnych potrzeb. W ten sposób będziesz mógł cieszyć się dobrze funkcjonującą uprawą w optymalnych warunkach.

Profesjonalne pobieranie próbek gleby do badań – postaw na specjalistów z Agroziem

Tym, co nas wyróżnia, jest nie tylko szeroka fachowa wiedza, lecz również wieloletnie doświadczenie w branży. Możemy poszczycić się także doskonałymi wynikami jakości, szybkim czasem realizacji usługi pobierania próbek gleby oraz kompleksową obsługą Klienta. Co ważne, stawiamy na ciągły rozwój w swojej dziedzinie, uczestnicząc w szkoleniach bądź też zwiększając obszar działalności. Jeżeli szukasz firmy, która zajmie się pobieraniem prób glebowych – dobrze trafiłeś. Zapraszamy do współpracy!

Usługa pobierania próbek gleby

Każdy, kto zajmuje się rolnictwem, chce, by uprawiane rośliny odpowiednio się rozwijały, zapewniając obfite plony. Do tego niezbędne jest zadbanie o właściwe warunki dostosowane do potrzeb poszczególnych gatunków – obejmują one nie tylko podlewanie czy wykorzystywanie prawidłowego nawozu, lecz także przygotowanie gleby. To właśnie z niej rośliny pobierają substancje odżywcze niezbędne do rozwoju, dlatego w naszej firmie proponujemy pobieranie próbek glebowych do badań w celu ich przeanalizowania. Wykorzystujemy sprawdzone, niezawodne metody gwarantujące skuteczną realizację usługi, a także precyzyjną, kompleksową analizę gleby w krótkim czasie. Jeżeli chcesz postawić na nowoczesne rolnictwo precyzyjne i zoptymalizować uprawy, skontaktuj się z nami.

Analiza prób glebowych w atrakcyjnej cenie

W naszej firmie specjalizujemy się w pobieraniu próbek gleby do badań, które przekazujemy do laboratorium w celu szczegółowej analizy. Bierzemy pod uwagę przede wszystkim czynniki najistotniejsze dla prawidłowego wzrostu roślin, a tym samym optymalizacji uprawy, czyli odczyn pH, a także zawartość fosforu, potasu oraz magnezu w glebie. Dzięki pobieraniu prób glebowych możliwe jest podjęcie odpowiednich działań, których efektem będzie poprawienie jakości uprawianych roślin. Zapewniamy przystępne ceny usługi, jak również pełen profesjonalizm osiągalny za sprawą bogatego doświadczenia. Zapraszamy do kontaktu z firmą Agroziem!